Президентът на България Румен Радев се срещна с националния отбор на Европейското първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща, съобщава БТА.
Държавният глава се видя с Боряна Калейн, Стилияна Николова, Елвира Краснобаева и с техните треньорки, като ги поздрави за постигнатите успехи на състезанието.
Част от делегацията на президента са бившият министър на младежта и спорта Весела Лечева, която е член на комисия на МОК и председател на Българската федерация по стрелба и кметът на София Васил Терзиев. Лечева пожела успех на гимнастичките на Олимпийските игри в Париж 2024. С високата класа, която демонстрирате, показахте, че сте отлично подготвени за Игрите и сте фаворити за медали. Пожелавам ви само късмет, каза Лечева.
Радев и придружаващата го делегация пристигнаха в зала „Ласло Пап“ за финалите на отделните уреди при жените, за да подкрепи българските грации. След това той връчи златното отличие на Боряна Калейн, която стана шампионка на финала на обръч.
България има девет медала от шампионата до момента – четири златни, два сребърни и три бронзови. Вчера българките завоюваха три титли – на Стилияна Николова в многобоя, на ансамбъла в многобоя и отборно жени, а днес Боряна Калейн стана първа на обръч. Стилияна Николова взе сребро на обръч, Калейн бронз на бухалки, а Краснобаева бронз на лента. Девойките Дара Малинова и Магдалена Вълкова са съответно със сребро на лента и бронз на топка на финалите на отделните уреди.









































































































































































































