Дамян Илиев спечели сребърен медал за България от Европейския олимпийски младежки фестивал в Скопие.
В дисциплината 10 метра пистолет – соло Дамян Илиев се класира за финала, където отстъпи на молдовеца Климент Урсу с една точка разлика.

С 11:10 златото отиде за Молдова, а за българина остана сребърното отличие.
Това е първи медал за България от олимпийския фестивал в Скопие.
Финалът беше изгледан на живо в залата от Весела Лечева – Председател на БОК и Българския стрелкови съюз. Веднага след приключване му Лечева награди призьорите от дисциплината.
Вчера Дамян Илиев остана четвърти в другата си дисциплина на 10 метра пистолет.










































































































































































































