Българските национали по стрелба започват от утре участието си на Европейското първенство в Гьор, Унгария, а начело на делегацията е президентът на Българския стрелкови съюз Весела Лечева.
Шампионатът е за юноши, девойки, мъже и жени. Европейското първенство е и олимпийска квалификация за Париж 2024.
Съставът на България:
Юноши и девойки: Мария Атанасова, Магдалина Стаменова, Виктория Венчева, Борис Тузлуков, Петър Иванов, Димитър Тодоров, Виктор Бонев, Дамян Илиев на пистолет.
Мариета Канева, Ивана Вълкова, Теодора Стефанова, Теодора Боянова- пушка .
Мъже и жени : Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева, Адиел Илиева, Лидия Ненчева, Кирил Киров, Самуил Донков, Христо Ненов, Николай Панов и Кирилл Ушанли – пистолет.
Таня Ризова, Петя Луканова, Антон Ризов и Георги Канев на пушка.
Треньори: Христо Христов, Иван Иванов, Владислав Манев, Румяна Апостолова, Наталия Николова, Евгения Звискова, Нина Дякова, Иванка Белчева-Петкова и Деяна Асенова.
В Унгария председателят на БСК Весела Лечева ще участва в редица срещи с ръководството на Международната федерация по спортна стрелба.







































































































































































































